LOKALITA

Levice

TYP

Byt

PLOCHA

60m²

UKONČENIE

10 / 2022

Netreba sa v interiéroch báť tmavých farieb, samozrejme s rozumnou kombináciou so svetlými farbami a dostatočným množstvom svetla, najlepšie prirodzeným.
Tmavá farba v interiéroch utišuje zmysly, navodzuje pokoj, zútulňuje priestory a je aj ideálnym podkladom pre zaujímavé nástenné dekorácie či obrazy.
Majiteľ tohoto bytu mal požiadavku použitia tmavších odtieňov na jednotlivých nábytkoch a použitie prvkov ako sú tehla a drevo, ktoré by vyzeralo autentickejšie.
V predsieni sme vytvorili antracitovo-drevodekorovú zostavu s množstvom úložného priestoru. Na stene oproti sme aplikovali zaujímavý obklad z tehál. Efekt dotvárajú aj nástenné lampy, ktoré stenu s tehlou efektne nasviecujú z dvoch strán. Na podlahu sme volili svetlosivú, jemne žíhanú dlažbu, na ktorej nebude vidieť každý kamienok.
Kuchyňu tvorí antracitová linka po strop s drevodekorom na pracovnej doske a horných skrinkách a príjemným dekorom na zástene.
V obývacej izbe sme navrhli okrem TV steny aj pracovňu a miesto pre akvárium, ktoré sa po čase dá dať preč a priestor môže slúžiť ako bar. Použili sme opäť rovnaké prvky – tmavší nábytok, drevodekor, tehlu, zaujímavé podsvietenia…