LOKALITA

Čierny Balog

TYP

Rodinný dom

PLOCHA

72m²

UKONČENIE

03 / 2023
Návrh domu, ktorý bude majiteľom slúžiť ako víkendový dom, sa nachádza v objatí prírody. Požiadavkami pre návrh bolo zakomponovanie antracitovej farby na nábytku a doplnkoch a v kombinácii s drevom vytvoriť moderný priestor pre spoločné chvíle trávené s rodinou a priateľmi.
Predsieň mala byť minimalistická s využitím širokej lavičky, vešiakov a skrinky nad nimi. Obklad stien z dyhy prispel k “chatovému” pocitu a podčiarkol tak pocit miesta, kde sa dom nachádza.
Cez posuvné dymové dvere sa prechádza do dennej zóny, ktorú sme navrhli v modernom minimalistickom štýle s akcentom na antracitovú farbu na nábytkoch, doplnkoch a dekoráciách. Veľká kuchynská linka s polostrovom spĺňa aj najprísnejšie požiadavky na úložný priestor či priestor pre prácu v kuchyni. Veľký jedálenský stôl z masívneho plátu pojme až 10 ľudí.
Schodom sme museli nájsť nové umiestnenie, pretože tak, ako boli naprojektované, by zaberali príliš veľa priestoru buď z jedálenskej časti alebo z tej obývacej. Za povšimnutie stojí aj vysoký stop s priznanými klieštinami a galéria na poschodí.
Kúpeľne sme navrhovali tiež v kombinácii antracitu, sivej a dreva, ktoré ich opticky pekne preteplilo.