LOKALITA

Bratislava

TYP

Byt

PLOCHA

106m²

UKONČENIE

09 / 2022
Hlavnou ideou návrhu tohoto bytu bolo vytvoriť svetlý a moderný priestor s nádychom luxusu a s použitím zväčša béžových odtieňov na vybavení. Chceli sme vytvoriť interiér, v ktorom by sa majitelia cítili príjemne, zároveň aby bol elegantný a štýlový. Taktiež sme museli urobiť stavebné úpravy a priečku v obývačke odstrániť, pretože s pôvodne navrhovanou by bola denná zóna príliš malá a pre klientov nevyhovujúca. Takto sa priestor dennej zóny otvoril, aj keď žiaľ, na úkor menšej izby.
Predsieň tvorí priestor pre skrine a dlhá chodba, ktorú sme sa snažili rozbiť a opticky skrátiť umiestnením stenových dekoračných panelov kombinovaných so zrkadlami po bokoch a efektným podsvietením. Z predsiene je priamy vstup do dennej zóny, izieb, kúpeľne a samostatnej toalety.
Aby sa všetko potrebné do kuchyne zmestilo, navrhli sme ju do tvaru písmena U. Z vonkajšej strany je priestor pre barové či raňajkové sedenie. Minimalizmus vyzdvihuje pracovná doska a zástena v podobne bieleho mramora. Vedľa linky sa nachádza jedálenský stôl s podsvietenou skriňou na poháre, taniere, bar a i.
V obývačke sa nachádza väčšia sedačka s mäkučkým kreslom, mramorové konferenčné stolíky, TV zostava nadväzujúca na pracovný kútik a malá knižnica.
V spálni sme okrem klasických nábytkov ako posteľ či skriňa navrhli aj komodu a kozmetický stolík so zrkadlovou stenou po celej šírke miestnosti.
Kúpeľňa je ladená tiež do bieleho mramora so zlatými batériami a doplnkovou smaragdovou farbou.